T. Şenol ÖNSEL
T. Şenol ÖNSELAim Coach

Uzmanlık Alanları

  • Tiyatro ve dizi oyunculuğu
  • Senaryo yazarlığı
  • Yönetmenlik
  • Diksiyon
  • Drama liderliği
  • Yaratıcı drama
  • Sunum becerileri
  • Sahne kullanımı

T. Şenol ÖNSEL

Tiyatro oyunculuğu, tiyatro eğitmenliği, senaristlik ve yönetmenlik alanlarında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Şenol ÖNSEL, Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun oldu. Devamında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nı tamamladı. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nü tamamlayan Şenol, oyunculuğa 1993 yılında adım attı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tiyatro topluluğunda ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Şenol sırasıyla Eski Sahne Tiyatro Topluluğu ve Kumpanya Tiyatro Topluluğu’nda oyuncu ve yönetmen olarak yer aldı. 1995-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü ve Ankara Deneme Sahnesi’nde çeşitli oyunlarda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı.

TRT Ankara Televizyonu için hazırlanan çocuk, eğitim ve eğlence programlarında oyunculuk yapan Şenol, bir çok lise ve ilk öğretim kurumunda yönetmenlik ve drama liderliğinin ardından Star TV, Show TV, Atv ve Kanal D gibi bir çok farklı kanalda dizi oyunculuğu ve program sunuculuğu yaptı.

Bilge Adam, Amerikan Hastanesi gibi kurumların tiyatro gruplarının kuruluşunda bulunarak yönetmenlik ve drama liderliği konusunda destek veren Şenol, halen Kadıköy’de kurucusu olduğu Dramart Atölye ile oyunculuk eğitimleri ve yaratıcı drama teknikleri üzerine kurslarına devam ediyor.

International Coaching Federation (ICF) tarafından tanınan ve yetkilendirilen koçluk programı AIM Coaching’e katılarak koçluk eğitimini tamamlayarak MB Akademi’ye katılan Şenol, aynı zamanda Kurumsal Komedya’nın senarist ve yönetmenliği yapıyor.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter