Nurdan ESEN
Nurdan ESENPCC, CPCC, ORSC’er, AimCC

Uzmanlık Alanları

  • Ağırlıklı olarak İnsan Kaynakları alanında olmak üzere, farklı sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde 20 yıllık iş tecrübesi.
  • İnsan Kaynakları stratejileri geliştirmek ve uygulamak.
  • Mentorluk ve Koçluk (CTI Co-active Coaching Certification).
  • Çalışan Memnuniyeti , Yetenek Yönetimi ve Liderlik Gelişimi.
  • Performans Değerlendirme Süreçleri ve Yönetimi.
  • Değişim Yönetimi, Yeniden Yapılanma.
  • Endüstriyel İlişkiler

Nurdan ESEN

İnsan Kaynakları alanında 20 yıla yakın tecrübesi bulunan Nurdan Esen, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olmuş ve profesyonel kariyerine 1992 senesinde Mercedes Benz Türkiye’de, Maliyet Muhasebesi bölümünde başlamıştır.

Bu bölümde, yaklaşık 3 senelik çalışma süresi sonrasında kariyerine insan kaynakları alanında devam etmeye karar vermiş ve SAP Türkiye’de SAP İnsan Kaynakları Modülü danışmanlığı yapmıştır. İlk yöneticilik deneyimini de İnsan Kaynakları Danışmanlık bölümünün sorumluluğunu üstlenerek edinmiştir. SAP’deki görevi süresince SAP HR Modulünün lokalizasyonuna destek olmuş, ilk pilot projeyi gerçekleştiren ekipte yer almıştır.

2000-2010 yılları arasında Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Bölümünde önce Liderlik Gelişimi Yöneticiliği, sonra da Siemens A.Ş Enerji Sektörü İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Siemens’de geçirdiği 10 yıl içerisinde, Türkiye Siemens, diğer Siemens şirketleri arasında İnsan Kaynakları uygulamalarında öncü olmuş, pek çok İnsan Kaynakları süreçleri benchmark olarak kabul edilmiştir.

2010 yılında Praktiker Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Praktiker’deki görevi sırasında İnsan Kaynakları Departmanını yeniden yapılandırmış ve şirketin ilk toplu iş sözleşmesini sonuçlandırmıştır.

Nurdan Esen, 1 Ağustos 2011’den itibaren Alstom Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğünün yanısıra Alstom Grid Güney Avrupa ve Orta Asya Bölge İnsan Kaynakları Direktörlüğünü de yürütmüştür.

Alanı gereği, uzun yıllar boyunca farklı sektörlerde edindiği iş tecrübesi ile pek çok profesyonelin kariyer gelişimine katkıda bulunmuş ve desteklemiştir. Bu tecrübesini uluslararası tanınan ve kabul edilen koçluk okulu, The Coaches Training Institute (CTI) programı ile pekiştirerek koçluk sertifikasyon sürecini tamamlamıştır. Birikimlerini danışman, eğitmen ve koç olarak aktarmaktan mutluluk duymaktadır.

Esen, aynı zamanda iş arama sürecinde olan gençleri desteklemek amacıyla kurulan Genç Lig Vakfında gönüllü rol model olarak görev almaktadır.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter