Nezahat ÖNOL
Nezahat ÖNOLTA Coach

Uzmanlık Alanları

  • Satış
  • Stratejik Planlama
  • Yöneticilik / Liderlik
  • Kişilerarası İletişim

Nezahat ÖNOL

Nezahat ÖNOL, İ.Ü. İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden (1984-1988) mezun olduktan sonra yine aynı üniversitenin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Para-Banka Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı.

23 yıllık bankacılık kariyerine, 1989 yılında Akbank Mali Analiz Uzmanlığı sınavını kazanarak başladı. Akbank Genel Müdürlük İstihbarat ve Mali Analiz bölümünde 5 yıl çalıştıktan sonra, pazarlama alanında kariyer planlamasına uygun daha güçlü fırsatlar gördüğü için yine Akbank Genel Müdürlük’teki yeni yapılanmada Pazarlama Bölümüne geçerek hem bölümün yapılanması hem de çok sayıda yeni ürün geliştirme projelerinde aktif rol oynadı.

Kariyer yolundaki hedeflerinden birisi de şube müdürlüğü olduğu için; teknik bilgi sahibi olduğu bankacılık ürün ve hizmetlerinin sahada sunumu ile ilgili deneyim edinmesi gereğini düşündü ve şube deneyimi yaşama fırsatını 1997 yılında Esbank’da Kartal Şube Pazarlama Müdürü pozisyonu ile yakaladı. Daha sonra aynı bankanın Maltepe ve Kazasker şubelerinde şube müdürlüğü yaptı. 2001 bankacılık krizinin ardından Esbank’ın 2002 yılında kapanmasıyla Oyakbank Kadıköy şubesinde şube müdürü olarak yeni bir başlangıç yaptı. Daha sonra ING Bank Kadıköy ve Selamiçeşme şube müdürlüklerinin ardından 2012 yılında bankacılık kariyerine noktayı koydu.

2012 yılında karşısına çıkan fırsatı değerlendirerek hem kendi yolculuğunda pek çok sorusunun cevabını bulduğu hem de insanların kendilerinin yolculuğuna rehberlik edebilmenin hazzını yaşadığı eğitim sektörüne adım attı.

Bugüne kadar, satış ve performans geliştirmeye yönelik çok sayıda eğitim programında eğitim lideri olarak rol alırken, içerik hazırlama çalışmalarına da katkıda bulunmuştur.

Yaptığı işin en keyif aldığı yönü; bireylerde farkındalık yaratarak bir taraftan kurumların hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunurken diğer taraftan bireylerin zorlandığı alanlarda çözüm bulmalarına rehberlik etmektedir.

Nezahat ÖNOL, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter