Muharrem ÖZDEMİR
Muharrem ÖZDEMİR
İş Geliştirme Direktörü

Uzmanlık Alanları

  • Aile şirketlerinde kurumsallaşma ve satış yönetim modeli tasarımı
  • Kanal yönetim modellemesi ile iş modeli kurgulamadan satış ekibi performans sistemi kurmaya kadar tüm yapı süreç tasarımı
  • Risk ve Kriz yönetimi
  • Raporlama ve analiz teknikleri
  • Müşteri ve şikayet süreci tasarımı,

Muharrem ÖZDEMİR

Muharrem Özdemir, 1971 yılında Ankara’da doğdu.

Kurumsal iş hayatına Doğuş Grubu’nda Satış Yöneticisi olarak başladı. Sonrasında Nestle Türkiye, Oruçoğlu Gıda ve Marsa Kraft’da FMCG sektöründe satış ve yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. Bu süre içerisinde Türkiye’nin birçok ilinin ticari yapısını gözlemleme şansını elde etti. Bu süre zarfında hem geleneksel hem de modern satış kanallarında görev aldı.

“Satış Noktası Etkinlik Yaklaşımı” modeli ile Türkiye’de FMCG sektöründe yapılan ilk proje olan Satış Noktası Modellemesi Projesinde fiili olarak görev aldı.

2005 yılında Turkcell ile GSM sektörüne geçiş yaptı. Turkcell’de Kurumsal Hizmetlerde sırasıyla Bölge Yöneticisi, Bölge Müdürü ve Grup Satış Müdürü olarak kurumsal saha satış departmanında görev aldı. Hem iş ortağı hem de iş ortağı personeli yönetimi ile sektöre yeni bir anlayış kazandıran ticari tasarımların uygulanmasında görev aldı.

Bu aşamaya kadar profesyonel kariyerinde, neredeyse satış ve satış yönetiminin her alanda görev alan ve satışın tüm süreçlerini sistematik bir yaklaşımı ile değerlendirdikten sonra, Turkcell’de Kurumsal Hizmetler satış kanalında Satış Operasyon, Raporlama ve Eğitim yöneticisi olarak görev yapmaya başladı. Bu esnada kurumun tüm kurumsal satış ve müşteri yönetim süreçlerinin yeniden yapılandırılmasında görev aldı. Yine sektörde daha önce uygulaması yapılmayan iş ortağı yapılandırması ile beş yüz bayi çalışanının Turkcell çatısı altında oluşturulan yeni bir şirkette istihdam edilmesi operasyonunda sorumluluk aldı.

2011 yılı başından itibaren İstanbul’da birçok şirkete satış ve satış yönetimi anlamında profesyonel eğitmen ve danışmanlık yapmaktadır. Aile şirketlerinin kurumsallaşma, satış süreçleri ve prim sistemi tasarımları, değişim yönetimi, performans yönetimi gibi alanların yanında üst düzey yönetici danışmanlığı konularında kurum veya bireylere eğitimler ve danışmanlıklar yapmaktadır.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Muharrem, model araba ve profesyonel fotoğrafçılık ile uğraşmaktadır.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter