Gelişim Modelimiz

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

MB Akademi’de tüm programlarımızın beslendiği bir modelle çalışıyoruz. Tüm programlarımızı Koçluk Tarzı Gelişim Modeli olarak adlandırdığımız bu model paralelinde oluşturuyoruz.

Gelişim ModelimizKoçluk Tarzı Gelişim Modelimiz

Hedefimizi “öğretmek veya bilgi transferi yapmak” 'dan daha çok konu ile ilgili her bir katılımcı özelinde farkındalık oluşturarak, katılımcının kendi gelişim aksiyon ve adımlarını almasına koyuyoruz. Akademik bilgileri koçluk yaklaşımı ile sunuyor. Katılımcının o bilginin neresinde olduğuna (being) bakmasını sağlayarak HAP (Hemen Aksiyon Planı)’ını bulmasına eşlik ediyoruz. HAP’ın devamlılığı ve olası kriz anlarında unutulmaması için de katılımcının kendi taahhüttünü alıyoruz. Sonrasında da yapmasını teşvik ediyor ve takip ediyoruz.

Koçluk Tarzı Gelişim Modeli’ni detaylı açıklamak gerekirse;

  • Düşünme: Program konusunu destekleyen en uygun akademik bilginin tüm detayları, referansları ve açıklığı ile aktarılması, içselleştirilmesi ve anlaşılması sağlanır.

  • Olma: Bu akademik bilgi ile katılımcının kendi iç dünyasında yaşadıkları sorgulanır. Böylece akademik olarak ispatlanmış gelişim model ve araçlarının her bir katılımcı özelinde kişisel farkındalığını artırmayı hedefler. Her bir katılımcı o akademik bilgi ile engel ve itici güçlerini seçme fırsatlarını keşfeder.

  • HAP: Hemen aksiyon planı ile akademik bilginin katılımcının kendinde yaşadığı farkındalık süzgecinden geçirdikten sonra nasıl bir yol izleyeceğine karar vererek, neye başlayacağına, neyi bırakacağına, neyi değiştireceğine gibi çok temel gelişimin, davranışlara yansıyan aksiyonları belirler.

  • Taahhüt: Akademik bilgilerin kendi farkındalık süzgecinden geçtikten sonra davranışlarına yansıyabilmesi için gereken aksiyonları alma konusunda kendine nasıl bir taahhüt vereceğinin belirlenmesi. Hayatın zorlaştığı anlarda bu aksiyonları kararlılıkla uygulamaya geçirerek kalıcı gelişimi desteklemek amacı ile kendine taahhüt ve somut hatırlatıcı önlemlerini belirler.

  • Yapma: Aksiyonlarını düzenli ve planladığı gibi hayata geçirir, zorlandığı ve kolaylıkla tamamladığı aşamaları gözlemleyerek, bir sonraki gelişim için kendi hakkında sıkı bir gözlem yapar.

 

 

 


 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter