İdeal’ist Ebeveyn Eğitim Modülleri

MB Akademi olarak eğitimlerimize bir yenisini daha ekledik. Günümüzde insan ilişkilerinin temelinin ailede başladığını baz alırsak; ailede başlayan iletişim, işe, sosyal hayatımıza kadar uzanıyor.

İdealist Ebeveyn Eğitimleri ile ailelere, çocukları ile daha iyi iletişim kurabilecekleri, onları daha iyi anlayabilecekleri yöntem ve araçları sunmayı hedefliyoruz. Kendine güvenen, sorumluluk sahibi birer birey olma yolunda ilerleyen çocuklara destek sağlamayı amaç ediniyoruz.

İdeal’ist Ebeveyn Eğitim Modülleri
Bir çok ebeveynin idealinin; çocuklarını, kendi yetiştiği dünyadan farklı olan bu yeni dünyaya sağlam bir şekilde hazırlamak olduğunu düşünüyoruz. Biliyoruz ki; değişim her zaman hayatımızda vardı ve olmaya da devam edecek. Ancak yaşadığımız yüzyıldaki fark; dünyanın ve yaşamlarımızın değişim hızının eskisinden çok daha fazla olması. Bu sebeple de, ebeveynler bu ideallerini gerçekleştirmede daha fazla zorlanıyorlar.

Bu hızlı değişim/dönüşüm çağında, eğitim ihtiyaçlarının da değiştiğinin ve farklılaştığının hepimiz farkındayız. Bu sebeple de, eğitimde sadece bilgi vermeyip; karşılıklı bilgi alışverişi yapacağımız, deneyimlerimizi paylaşacağımız, bazı deneyimleri oyun ve atölye çalışmalarıyla elde edeceğimiz ve tüm bunları yaparken de neyi neden yaptığımızın her an farkında olacağımız bir ortam tasarladık.

İdeal’ist Ebeveyn Eğitim Modülleri

İdeal’ist Ebeveyn Eğitim Modülleri

 1. Ailede İletişim (1Gün)
 2. İdeal’ist Ebeveynler (2 Gün)
 3. Etkili Anne Baba Eğitimi (3 gün veya 8 çalışma modülü) (İlk sistematik kurgusu Amerikalı Psikolog Dr. Thomas Gordon tarafından yapılmış olan bu eğitim, bugün hem doğu hem batı toplumlarını kucaklayan, 50 ülkede etkin ve yaygın olarak verilmekte olan, milyonlarca anne-baba tarafından alınmış bir eğitimdir.)

Eğitimlerin tamamında değinilen ana temalar:

 • Çocuklarla ilişkide güç denklemi → bağlılık, bağımlılık nerede, nasıl çalışır?
 • Muhteşem İkili: Duygu-Akıl.
 • Anne Baba olarak ihtiyaçlarımız ve kök sorunu belirlememiz
 • Ben ve Zihniyetim: Ebeveyni tanıma ve anlama
 • Çözüm araçları (Bilgi ve senaryolarla uygulamalar)
 • Geçmiş Etkisi - Ebeveyn davranışları
 • Duygular, iletişim ve iletişim engellerimiz
 • Etkin Dinleme ile Çocuklarla ve Diğer İnsanlarla İlişkileri Düzenleme
 • Değerler Çatışması Becerisi ile Sorunların Çözümü


Eğitimlerimizle ilgili daha detaylı bilgi için lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden bize ulaşın.

İdeal’ist Ebeveyn Eğitim Modülleri


 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter