MB Akademi’den Yeni Bir Hizmet; Takım Koçluğu

MB Akademi’den Yeni Bir Hizmet; Takım Koçluğu

Günümüz iş dünyasında bireysel performans yerine takım performansının her zamankinden daha önemli olacağına olan inancımızla takım koçluğuna odaklanıyoruz. Takımı bir sistem kabul ederek, sisteme koçluk yapıyor, Takım Koçluğu Envanteri’nde; takımın Karar Vericilik, Kaynaklar, Sorumluluk Alabilmek, Ekip Liderliği, Amaç ve Strateji, Ataklık, Aynı Hizada Olmak gibi 7 Verimlilik Özelliği’ni ölçüyoruz.

TCI (Team Coaching International)’dan CTPC (Certified Team Performance Coach) ünvanını alan MB Akademi Kurucumuz Bediz Kılıçkını ile Takım Koçluğu’nu yeni dönem önceliklerimiz arasına aldık.

TCI, binlerce takımın ve her sektörün sonuçlarını analiz ederek; takımların, takım koçluğundan sonra performanslarının ortalama %20 seviyesinde artığını ortaya koyarak Takım Koçluğu’nun faydalarının altını çizdi.

MB Akademi olarak özellikle global iş ortaklarımızdan gelen talep üzerine; bu ihtiyacına cevap verebilmek adına üç farklı takım koçluğu programı hazırladık. Kurumun ihtiyaç ve dinamiklerine göre özel tasarımlar yaparak çözüm ortaklığı yapıyoruz.TA Coaching Programı ile ICF, CCE onayı aldık!

Transaksiyonel Analiz ile koçluğu birleştirdik, ICF 50 CCEs* onaylı yeni koçluk programı TA COACHING ile hizmetinizdeyiz!

MB Akademi bünyesinde gerçekleştirilen TA (Transaksiyonel Analiz) Coaching programı ile profesyonel koçların transaksiyonel analiz ile:

  • koçluk becerilerini zenginleştirmelerini
  • başka bir bakış açısı dinleme becerilerini derinleştirmelerini,
  • farkındalığı artıracak daha etkili sorular sorabilecekleri farklı bir bakış açısı kazanmalarını amaçlıyoruz.


Transaksiyonel Analiz ile ayrıca koçun kişisel farkındalığını artırarak, koçluk becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlıyoruz!

TA Coaching programını; ICF’in belirlediği Koçluk Yetkinlikleri, Koçluk Araçları ve Etik Kurallar ile zenginleştirip, eğitim katılımcılarına koçluk alanında yepyeni bir perspektif kazandırmayı hedefliyoruz.

KISACA TA COACHING PROGRAMI

KISACA TA COACHING PROGRAMI

Programın Amacı

Transaksiyonel Analiz ile kişisel farkındalığın artırılarak, koçluk becerilerinin geliştirilmesi

Hedef Kitlesi

Koçluk programını tamamlayarak, koçluk yolculuğunda kişisel gelişimini ve koçluk becerilerini zenginleştirmeyi arzu eden herkes.

Faydası

Transaksiyonel Analiz modelinin koçluk araçlarıyla harmanlanması ile ortaya çıkan bu program, kişilerin benlik durumlarının tercihlerine etkilerini fark etmelerine yardımcı olarak bu farkındalığı koçluk bakış açısıyla içselleştirmelerine olanak sağlıyor.

ICF CCEUs: Toplam 50 CCEUs: 33.75 Core Competency, 16.75 Resource Development


 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter