MB BLOG        MB MAGAZİN

Koçluk

Koçluk ile bireylerin kişisel ve yönetsel gelişim becerilerini koçluk becerileri ile destekleyerek, potansiyellerini performansa dönüştürmeyi amaçlıyoruz.

Aimco® Koçluk Programı

Aimco® koçluk programımızı; kurum ve bireyin ihtiyaçlarına göre ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) kriterleri içerisinde önce bireyin gelişimi ve beraberinde kurumun gelişimini destekleyecek, kendi kültürümüzden örneklerle hayata geçirilmesini sağlayacak samimi ve kalbe dokunan bir program içeriği ile tasarladık.

ACSTH sertifikalı programda Aim Coaching Modeli’ni yaşatıyor; her bir modülde sırasıyla; Koçluk Felsefesi, Aydınlanma, İkili İletişim, Misyon ve Kompozisyon konularını hayata geçiriyoruz.

Programın tamamı profesyonel koç olan iki lider ve asistan ile gerçekleşiyor. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından yeterlilik belgesine sahip liderler, program kapsamında koçluk becerilerini çeşitli aktivite ve uygulamalar ile her bir katılımcıya deneyimleterek refleks haline dönüştürmelerini sağlıyorlar. Program bitiminde 78 saat süre ile eğitim almış olan katılımcılarımız ICF şartlarını sağladıklarında ACC belgesi için ICF’e başvurmaya hak kazanıyorlar.

Program ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. (http://www.mbakademi.com.tr/kurumsal-kocluk-programi)

Koçluk Programı

Takım Koçluğu Programı

Ekip içinde ve ekipler arasında bireylerin uyum içinde çalışmasına yardımcı olacak empati ve farkındalığın kazanılmasına, olumlu iletişimin yaygınlaştırılmasına, sinerji yaratılarak pozitif bir çatışma ortamı yaratarak, olası negatif çatışma enerjisini pozitif performansa dönüştürülmesine destek oluyoruz. Takımların ihtiyaçlarına göre farklı amaçlara odaklanan birbirinden farklı üç program sunuyoruz.

Aimco Certified Coach Programı (AimCC)

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) kriterlerine göre koçluk programını başarı ile tamamlayıp, koçlukta uzmanlaşmak üzere ilerlemek isteyen katılımcılarımıza uluslararası koçluk belgesi olan Associate Certified Coach (ACC) belgesini alabilmeleri üzere ACTP sertifikalı olan daha gelişmiş bir koçluk programı ile gelişimlerine destek sağlayarak yol arkadaşlığı yapıyoruz.

AimCC programı sonunda 144 saat eğitim alan katılımcılarımız Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (ICF) talep ettiği 100 saat koçluk seansını gerçekleştirerek ICF’in düzenlediği sınava girmeye hak kazanıyorlar. Sınavı başarıyla tamamlayanlar ise şartlara göre ACC veya koçluk yaptığı saate göre PCC belgesi almayı hak kazanıyorlar.

Kurumun ihtiyacı doğrultusunda;

 • Takımı bir sistem kabul ederek, sisteme koçluk yapıyoruz.
 • Sürecin başında ve sonunda ölçüm yapıyoruz.
 • Koçluk yaklaşımıyla tasarlanan tamamen interaktif uygulamalar geliştiriyoruz.
 • Takım üyesi bazında değişimin içselleştirilip, refleksleştirilmesine destek oluyoruz.
 • Deneyimlerin ve fikirlerin konuşulduğu ortak bir paylaşım platformu oluşturuyoruz.
Warm-Up ( Birbirine Isınma)

Aynı hedef için çalışan takım üyelerinin kaynaşması ve birbirlerini daha iyi anlayarak sonuç üreten bir takım olmaları hedeflenmektedir.

Warm-Up Hedef Kitlesi
 • Yeni oluşan veya değişim yaşayan takımlar
 • Yeni veya eski yakınlaşması istenen takımlar
Speed-Up (Birlikte Hızlanma)

Aynı hedef için çalışan takım üyelerinin birbirlerinin güçlü yanlarından destek alarak üretilen sonuçların verimliliğini artıran takım olmaları hedeflenmektedir.

Speed-Up Hedef Kitlesi
 • Farklılıklarından beslenerek hızlanmak istenen takımlar
 • Tıkanmışlıkları açarak performansı artırmak istenen takımlar

Power- Up (Bir Olma)

Aynı hedef için çalışan takım üyelerinin güçlerini bilinçli bir iş ortaklığı ile sistemsel, kalıcı ve sürekli bir şekilde işe yansıtarak tek vücut olarak sisteme güç veren bir takım olmaları hedeflenmektedir.

Power- Up Hedef Kitlesi

 • Kültür değişimi istenen takımlar
 • Öncülük etmesi istenen takımlar

TA Koçluk Programı

MB Akademisi bünyesinde gerçekleştirilen TA (Transaksiyonel Analiz) Coaching programı ile insanların kendi yaşamlarında ilk olarak kendilerine, ardından diğerlerine ve yaşama karşı davranışlarını fark etmelerini amaçlıyoruz.

Program katılımcılarının bilinçli seçimlerle, kendi seçtikleri yolda ve kararlılıkla değiştirmek istedikleri davranışları değiştirmelerini destekliyoruz.

Tüm program sürecinde katılımcıları, varmak istedikleri yere ulaştırmak üzere psikolojik bir yaklaşım olan Transaksiyonel Analiz’in bileşenleri ile destekliyoruz. TA Coaching programını; ICF, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun belirlediği Koçluk Yetkinlikleri ve Koçluk Araçları ile zenginleştirip eğitim katılımcılarına koçluk alanında yepyeni bir perspektif kazandırmayı hedefliyoruz.

Transaksiyonel Analiz yaklaşımının koçluk araçlarıyla harmanlanması ile ortaya çıkan bu program, kişilerin benlik durumlarını fark etmelerine yardımcı olarak bu farkındalığı koçluk bakış açısıyla içselleştirmelerine olanak sağlamaktadır. TA Koçluk Programı bir terapi yöntemi değildir fakat TA’nın hem psikoterapi yöntemi olarak kullanımında hem de koçluk aracı olarak uygulanmasında önemli olan iki temel ilke vardır. Bu temel ilkeler “kontrat yönetimi ve açık iletişim”dir.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

90 0216 692 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter