KOÇLUK

“Koçluk; koçluk alanın potansiyelini serbest bırakmasına teşvik ederek, tatmin edici bir hayata ulaşabilme yolunda farkındalık yaratmak ve farkındalığı ile harekete geçerek sorumluluğunu alabilmesi için koçluk alanı destekleme ve cesaret verme sürecidir.”

Koçluk, bireylerin kendisinden öğrenme sürecini etkinleştiren, çeşitli becerileri kazanmalarını sağlayan, bireyleri ve takımları geliştiren, performanslarını iyileştiren bir süreçtir.

Değişimlerle başa çıkmak için iyi bir araç olan koçluk, bireysel düzeyde sağladığı desteğin yanı sıra sürekli hale gelen değişim ve gelişim gereksinmelerine de katkıda bulunmaktadır.

Koçluk ile bireylerin kişisel ve yönetsel gelişim becerilerini koçluk becerileri ile destekleyerek, potansiyellerini performansa dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Hem bireylerin hem de kurumların ihtiyaçları doğrultusunda onlara uzman koç ekibimizle koçluk hizmeti sağlıyoruz.

Takım Koçluğu Programı

Takım Koçluğu

Takım Koçluğu
Programı

Ekip içinde ve ekipler arasında bireylerin uyum içinde çalışmasına yardımcı olacak empati ve farkındalığın kazanılmasına, olumlu iletişimin yaygınlaştırılmasına, sinerji yaratılarak pozitif bir çatışma ortamı yaratarak, olası negatif çatışma enerjisini pozitif performansa dönüştürülmesine destek oluyoruz. Takımların ihtiyaçlarına göre farklı amaçlara odaklanan birbirinden farklı üç program sunuyoruz.

Performansa Koçluk

Yeni dünya düzeninde artık sadece bilmek bir işe yaramıyor. Bilgi, davranışlara ve dolayısı ile iş sonuçlarına somut katkı sağlamıyor ise bir anlam ifade etmiyor. Bilginin kullanılabilmesi için uygulama esnasında gözlem ve süpervizyona ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda destek vermek amacı ile Performansa Koçluk hizmetini sunmaktayız.

 

Amacımız, eğitim esnasında edinilen bilgi ve farkındalığın tam ve doğru olarak uygulanmasına destek vermektir.

Sınıf eğitiminde edilen yetkinlik, bilgi ve farkındalık ile gerçek bir görüşmeye eşlik ediyoruz, görüşme süresince katılımcının öğrendiklerini uygulamasına gözlem yapıyoruz ve sonrasında da birebir performansına koçluk yapıyoruz.

Performansa koçluk kelimesini özellikle kullanıyoruz, kurum çalışanına hedefleri ile ilgili performans yapmıyoruz. Biz sadece katılımcının görevini yerine getirirken tamamen eğitim konusu ve amacına yönelik öğrendiklerinin uygulama aşamasındaki performansına koçluk yaparak, farkındalık yaşamasına ve kişisel gelişim aksiyonlarını almasına teşvik ediyor ve destek veriyoruz.

Uygulama Tipleri:

  • Performans yönetimi veya geri bildirim gibi bir konu ise, bir çalışanı ile birebir görüşmesine eşlik ediyor, çalışana da tüm açıklık ve şeffaflık ile görüşmenin amacını anlatıyor, kendisinin olabildiğince gerçek olmasına destek veriyoruz.
  • Satış ve müşteri yönetim ise gibi bir konu ise, katılımcı ile beraber müşteri ziyareti yapıyoruz.
  • Liderlik ve yönetim becerileri eğitimi ise, ekip toplantılarına eşlik ediyor toplantı yönetim ve atmosferini gözlemliyoruz.
Performansa Koçluk

İlişki Koçluğu

Çevresinde bazen anlamakta zorlandığımız, gelişen ve farklılaşan ilişkilerimiz var. Eşimiz, ailemiz, iş arkadaşlarımız ve çevremizle iyi ilişkileri sürdürebilir kılmak, yaşanılan her şeyi olduğu gibi anlamak, hayattan aldığımız hazzı artıracaktır. Her ilişki de inişler ve çıkışların doğal olduğunu kabul ettiğimizde, sadece bu yönlerden hangisine gitmek istediğimize karar vermemiz ilişkinin geleceğini değiştirmemize yetecektir.

Her ilişkinin kendine ait bir ritmi ve bu dinamiği vardır. Doğru iletişimi sürdürebilmek bu ritmi ve dinamiği güçlü kılar. İletişimde yaşanan kaza ve kesintiler ise bu kendine özel ritmi olumsuz etkiler.

İlişki koçluğu seansları ilişkilerin kalitesini artırmaya odaklandığından tarafların gündeme getirdikleri iletişim (iletişim kazaları, anlaşılmama duygusu, ilişkiye bir rota çizememek, aile bireyleriyle sık sık yaşanan çatışmalar, çocukları ile yeterli iletişim kuramama) sorununa yönelik koçluk yapılır.

İlişkilerini eski ritmine kavuşturmak isteyen çiftelere, iş ilişkilerinde etkin iletişimi bir güç olarak kullanmak isteyen profesyonellere, aile bireyleriyle ilişkilerinde her şeyin istediği gibi gitmediğini düşünen tüm çiftlere destek olmak için buradayız.

İlişki Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Yönetici
Koçluğu

Hızla değişen dünyaya ayak uydurmak için çok boyutlu düşünen ve yaşayan liderlerin, etkin liderlik yapabilmeleri, ekipleriyle daha verimli sonuçlara ulaşabilmeleri için zaman zaman profesyonel bir koç desteğine ihtiyaç duyduğu anlar olabilir. Veya işe yeni başlamış yüksek becerilere sahip bir yöneticinin kuruma adaptasyon sürecinde desteğe ihtiyaç duyabilir.

Üst ve orta düzey yöneticiler uzman bir koç desteği ile kişisel ve iş yaşamda karşılaştıkları sorunlara kalıcı ve etkili çözümler üretebilmek amacıyla yanınızdayız.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 216 692 0191   +90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter