Çağatay SAYBAŞILI
Çağatay SAYBAŞILICoach, NLP Practitioner

Uzmanlık Alanları

  • Koçluk
  • İletişim
  • Satış
  • Yönetim

Çağatay SAYBAŞILI

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine Japon Tobacco Int.’da başlayan Çağatay SAYBAŞILI, Satış Müdürlüğü pozisyonuyla 5 yıla yakın bir süre saha ve yöneticilik konusunda deneyim kazanmıştır. Saha tecrübeleri ve aldığı eğitimlerin sonucu olarak “satış”ın üründen ve hatta şirketten bağımsız bir süreç sergilediğini, sonucu getirenin her zaman insan faktörü olduğunu keşfi ile kendini iletişim, dil kalıpları, davranışın psikolojik boyutları konularında eğitmeye başlamıştır. Tamer Dövücü’den aldığı eğitimlerle 2003 yılında NLP Practitioner, 2004 yılında NLP Master Practitioner yetkinliklerini kazanmış ve bireysel seanslara başlamıştır.

Satışın eğitim yönüne daha fazla eğilebilmek amacıyla kariyerine Pepsi Bottling Group’da devam etmeyi uygun görmüştür. Pepsi Co.’da 4.5 yıl bulunduğu Eğitim Müdürlüğü pozisyonunda öncelikle tüm saha satış ekibinin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, gerekli eğitimlerin oluşturulması, verilmesi ve sonuçlarının takibinden ve saha denetimlerinden sorumlu olmuştur. Bu doğrultuda “Ziyaretin 8 Adımı”, “Satış Teknikleri”, “İtiraz Karşılama” eğitimlerini geliştirmiş ve vermiştir. Ayrıca hem satış yöneticilerine hem de Genel Müdürlük çalışanlarına “NLP ile İletişim” ve “Etkili Geri Bildirim” eğitimleri vermiştir.

Bu dönemde Comprehensive Coaching U Inc.–The Coaching Institute’dan Kurumsal Koçluk sertifikaları almış ve Pepsi Türkiye’nin satış ve genel müdürlük eğitimlerini yeni bir koçluk programı ile temellendirerek, şirket içi koçluk modelini planlamış, uygulamaya koymuş ve bunu destekleyen atölye çalışmalarını yönetmiştir.

Bireysel koçluk seanslarında, NLP terapisi, Gestalt, aile dizimi gibi teknikleri de kullanarak bütünsel bir yapıya ulaşmış, bugüne kadar 2000 saatin üzerinde bireysel seans yapmıştır.

2010 yılından itibaren eğitim çalışmalarını sürdüren Çağatay SAYBAŞILI, lojistik, havacılık, perakende, medikal, hizmet gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren ulusal ve çok uluslu firmalar için düzenlediği eğitimlerde 3000’in üzerinde katılımcıyla, Transaksiyonel Analiz, Satış, Koçluk, Takım Olma ve İletişim başlıklarında bir araya gelmiştir.

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter