MB Blog        MB Magazin        Sosyal Sorumluluk

BEN BEN'e Sohbet


Okuduğum kitabın yarattığı anaforda savrulduğum sırada yüksek sesle iletişim kurmayı normal bir şey gibi hissettiren iki hanımın konuşması palas pandıras daldı kulaklarımdan zihnime.
"Ben" diye başladı söze, ikisi de kilolu ve orta yaşın üzerinde olan hanımlardan daha kilolu ve orta yaşın daha üzerinde olanı.
"Ben son 4 haftada tam 4 kilo verdim" dedi gururla.
Diğeri "Ben" dedi. "Ben 4 kilo verdim ama artık veremiyorum"."2 haftadır takıldım kaldım".
"Ben" dedi ilki yine."Bir mayo buldum geçenlerde inanamazsın". Diğeri Ben diye başlayarak ayakkabısını anlattı. İlki yine söze Ben diye başlayarak canını sıkan bir arkadaşını çekiştirdi. Kocaları, komşuları, çocukları ve çocuklarının okulları bir güzel nasibini aldı bu BEN BEN'e sohbetten.
İkisi de oluşturdukları ve adına ben dedikleri tüm mülkiyetlerini anlatmak pahasına karşısındakini dinlemiyor, önemsemiyor ve yok sayıyorlardı.
Lafa girip aralarında oluşan kaotik laf trafiğini yönetmek, sırasıyla susturmak ve birbirlerini dinlemelerini sağlamak geldi içimden.
Ne mutlu ki içimdeki sesin dillendirdiği bu tür istekleri geldiği yere iade etmek konusunda epeyce ustalaştım. Sonra mazallah iki BEN arasında kalıp "BİZ'e ne karışıyorsun" cümlesinin zavallı maktulü oluverirdim;)
İki kulak arasındaki beyin aslında, birinden giren diğerinden çıkmasın diye sağlam bir bariyer oluşturuyor. Ancak duyma dinlemeye dönüşmeyince ne yapsın biçare beyin değil mi?
KKB uzmanı dostlar diliyorum hepimize;)Yani Kulak-Kalp-Beyin.
Sağlıcakla...

Egemen Akçora
PCC, AimCC

 


 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 216 692 0191   +90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter